ENSR
Alatke
Registracija Prijava

Početna»Arhiva festivala»Program festivala "7. kozarski etno 2011"

Program festivala "7. kozarski etno 2011"

Petak 01. jul 2011. (Piskavica - Dan folklora)
18.00 Izložbeno-prodajna postavka (etno tržnica)
19.00 Defile učesnika festivala
20.15 Otvaranje tematske izložbe običaja “Čarojice”
20.45 Prikaz tradicionalnog običaja “Čarojice” – performans
21.00 Smotra tradicionalnih plesova
•   Folklorno društvo „Šarvanci“,  Prag – Republika Češka
•    Kulturno društvo „Zapognaro Lagaro“, Trento – Italija
•    Folklorna skupina „Dragatuš“, Dragatuš - Slovenija
•    Folk ansambl „Janko Gligorov“, Sv. Nikole - Makedonija
•    KUD „Kolovit“,  Gradiška - BiH
•   Kulturno društvo „Arbeschere“, Sassari - Italija
•    KUD „Abrašević“, Šabac - Srbija
•    Hor crkve Sv. Trojice, Piskavica – BiH

U pauzi nastupa izvršiće se proglašenje pobjedničkog para u najljepšoj narodnoj nošnji i najuređenijeg dvorišta Piskavice


Subota 02. jul 2011. (Piskavica – Festival izvorne pjesme)
18.00 Izložbeno-prodajna postavka (etno tržnica)
19.00 Takmičenje u tradicionalnoj disciplini „Bacanje kamena s ramena“
20.05 Prikaz tradicionalnog običaja “Čarojice” – performans
20.15 Smotra tradicionalne muzike i pjesme
•    KUD “Negorci”, Negorci – Makedonija
•    KUD „Abrašević“, Šabac - Srbija
•    Folk ansambl „Janko Gligorov“, Sv. Nikole - Makedonija
•    Folklorno društvo „Šarvanci“,  Prag – Republika Češka
•    Kulturno društvo „Zapognaro Lagaro“, Trento – Italija
•    Folklorna skupina „Dragatuš“, Dragatuš - Slovenija
•    Pjevačka grupa SKUD „M. Stojanović“, Prijedor - BiH (pobjednici Festivala izvorne pjesme 2010)
•    Kulturno društvo „Arbeschere“, Sassari - Italija
21.05 Festival izvorne pjesme - takmičarski dio
Ženske pjevačke grupe sa područja Kozare
•    Potkozarje, Kostajnica
•    KUD Omarska, Drugarice iz mladosti, Bistrica
•    KUD Knežpolje, Knežica
•    KUD Piskavica, Piskavica
Muške pjevačke grupe sa područja Kozare
•    Srce Knežpolja, Knežica
•    Kozarčani  - Verići
•    Sinovi Kozare - Turjak
•    Borino Jato  - Rakelići
•    Krajiško srce, Podgradci
•    Maksimovići, Krivaja
22.05 Revijalni dio – gosti
•    Gradski tamburaški orkestar Banja Luka
•    Ženski kamerni hor “Banjalučanke“
22.30 Proglašenje i nastup pobjednika

Ponedjeljak 4. jul 2011. (Banja Luka – Kozarski etno u pokretu)
18.45 Defile od Narodnog pozorišta do Trga Krajine
19.00  Izložbeno-prodajna postavka (etno tržnica) i tematska izložba
20.15 Prikaz tradicionalnog običaja “Čarojice”
20:30 Smotra folklora
•    Kulturno prosvjetno udruženje Ukrajinaca Taras Ševčenko, Banja Luka - BiH
•    Folklorno društvo „Šarvanci“,  Prag – Republika Češka
•    Folk ansambl „Janko Gligorov“, Sv. Nikole - Makedonija
•    Ženska pjevačka grupa (pobjednice festivala u Piskavici)
•    Kulturno društvo „Zapognaro Lagaro“, Trento - Italija
•    Folklorna skupina „Dragatuš“, Dragatuš - Slovenija
•    Muška pjevačka grupa (pobjednici festivala u Piskavici)
•    Kulturno društvo „Arbeschere“, Sassari – Italija
•    KUD „Abrašević“, Šabac – Srbija
22.15 Zatvaranje festivala