ENSR
Alatke
Registracija Prijava

Početna»Arhiva festivala»Program festivala Kozara etno 2012

Program festivala Kozara etno 2012

Petak, 29. jun (Piskavica - Dan folklora)

18.00 Izložbeno-prodajna postavka (Etno tržnica)
19.00 Defile učesnika festivala
20.15 Otvaranje tematske izložbe "Prelo
20.30 Prikaz tradicionalnog običaja "Prelo"
20.50 Smotra folklora
U pauzi nastupa izvršiće se proglašenje pobjedničkog para u najljepšoj narodnoj nošnji i najuređenijeg dvorišta Piskavice.


Subota, 30. jun (Piskavica - Festival izvorne pjesme)
18.00 Izložbeno-prodajna postavka (Etno tržnica)
18.50 Tradicionalne sportske aktivnosti
19.00 Prikaz tradicionalnog običaja „Prelo
19.30 Festival izvorne pjesme

Revijalni dio (pjevačke i etno grupe)
Takmičarski dio (pjevačke grupe)
- Ženske pjevačke grupe sa područja Kozare
- Muške pjevačke grupe sa područja Kozare

 

Nedjelja, 1. jul (Slobodan dan)
Seminar na temu "Tradicionalne igre i pjesme sa Kozare"

 

Ponedjeljak, 2. jul (Trg Krajine - Banja Luka, u slučaju kiše Narodno pozorište RS)

18.50 Defile učesnika festivala (Narodno pozorište RS - Trg Krajine)
19.00 Izložbeno-prodajna postavka (Etno tržnica)
19.45 Prikaz tradicionalnog običaja „Prelo
20.00 Početak programa

 

UČESNICI:


Plesni ansambl “Chudesiya”, Sofia (Bugarska)
Folklorni ansambl “Marjánek”, Marijanske Lazne (Češka)
Etno groupa “Monistra”, Skopje (Makedonija)
Folklorna grupa “Vidovo”, Šentvid pri Stični (Slovenija)
KUD “Stanko Paunović”, Pančevo (Srbija)
Kulturno društvo „Zapognaro Lagaro“, Trento (Italija)
Plesna i folklorna grupa "Ginseldorf", Marburg (Njemačka)
Etno pjevačka grupa “Amanet" (Slovenija)

Domaće folklorne grupe:

- KUD“Piskavica“ (Banja Luka)
- SKUD “Mladen Stojanović" (Prijedor)
- Hor "Davorin Jenko" Banja Luka (Banja Luka)
- Akademija umjetnosti, Odsjek etnomuzikologija (Banja Luka)

 

10 izvornih pjevačkih grupa sa područja Kozare:

 

Ženske pjevačke grupe:

  • Dobrljin, Dobrljin
  • KUD Knešpolje, Knežica
  • KUD Omarska “Drugarice iz mladosti” Verići
  • KUD Potkozarje, Kostajnica

 

Muške pjevačke grupe:

  • Maksimovići, Krivaja
  • KUD Knešpolje, Knežica
  • Timar
  • KUD Kolovit, Gradiška
  • KUD Piskavica, Piskavica
  • Kozarsko srce, Gornji Podgradci
Ostalo iz ove kategorije: « 2012 (Prelo) (2013) Miridba »