ENSR
Alatke
Registracija Prijava

Početna»Arhiva festivala»Program festivala Kozara etno 2013

Program festivala Kozara etno 2013

05. JUL, PISKAVICA
18.00 - 23.00 Izložbeno-prodajna postavka (etno tržnica)
19.00 - 20.15 Defile učesnika festivala
20.15 - 20.30 Otvaranje tematske izložbe “miridba”
20.30 - 20.45 Prikaz tradicionalnog običaja „miridba
20.50 - 22.35 Smotra folklora – tradicionalni plesovi
22.35 - 22.40 Izbor para u najoriginalnijoj narodnoj nošnji

 

06. JUL, PISKAVICA
18.00 - 23.00 Izložbeno-prodajna postavka (etno tržnica)
19.00 - 19.45 Tradicionalne sportske aktivnosti
19.45 - 20.00 Prikaz običaja „miridba
20.00 - 22.35 Festivalski program - nastup pjevačkih i muzičkih grupa

07. JUL
09.00 - 17.00 Seminar na temu „Tradicionalne igre, pjesme i običaji Kozare i Slovenija“

8. JUL, TVRĐAVA KASTEL - BANJA LUKA (u slučaju kiše SD "Obilićevo")
18.50 - 19.45 Defile učesnika manifestacije (Narodno pozorište RS – tvrđava Kastel)
19.00 - 23.00 Izložbeno-prodajna postavka (etno tržnica)
19.45 - 20.00 Prikaz tradicionalnog običaja „miridba
20.00 - 21.50 Kombinovani program učesnika
22.05 - 23.00 Koncert Merima Njegomir


Učesnici:

- Ansambl „Horo”, Pernik (Bugarska)
- Akademsko pjevačko društvo „Gusle“, Kikinda (Srbija)
- Cercle Celtique Ar Vro Vigoudenn, Pont-l'Abbé (Francuska)
- Folklorno plesna grupa „Üsküdar“, Istanbul (Turska)
- Merima Njegomir (Srbija)
- Udruženje Krajišnika "Krajina", Vrbas (Srbija)

 

Domaće folklorne i muzičke grupe:

- KUD“Piskavica“, Banja Luka
- Etno grupa "Vrila”, župa Mostarski Gradac, Široki Brijeg
- Ansambl Zdravka Ćosića, Banja Luka
- KUD "Una", Novi Grad
- KUD Kolovit, Gradiška (Pjevačka grupa "Perle")
- Predstavnici nacionalnih manjina u BiH
- Akademija umjetnosti, Odsjek etnomuzikologija, Banja Luka
- 10 izvornih pjevačkih grupa sa područja Kozare u takmičarskom programu:

Ženske pjevačke grupe:
“Oziris”, D. Dragotinja - Prijedor
“Una”, Kostajnica
“Kozara”, Prijedor
KUD “Piskavica”, Banja Luka

Muške pjevačke grupe:
“Borino jato”, Rakelići - Prijedor
“Verići”, Banja Luka
“Timar”, Borkovići - Banja Luka
KUD “Omarska”, Prijedor
“Braća Maksimović”, Gradina - Prijedor
“Vrelac”, Bistrica - Prijedor