ENSR
Alatke
Registracija Prijava

Početna»Arhiva festivala»Program»Program festivala 2017

Program festivala 2017

30. JUN, PISKAVICA
18.00 izložbeno-prodajna postavka (etno tržnica)
19.00 defile učesnika festivala
19.45 otvaranje tematske izložbe “prosidba”
20.15 prikaz tradicionalnog običaja „prosidba“
20.30 smotra folklora
21.30 izbor para u najoriginalnijoj narodnoj nošnji


01. JUL, PISKAVICA
10.00 Stručni seminar na temu „Tradicionalne pjesme i igre sa područja Kozare, Janja, novskog Podgrmeča i Vranjskog polja i njihove scenske primjene“ (Kasarna Kozara)
18.00 izložbeno-prodajna postavka (etno tržnica)
19.00 tradicionalne sportske aktivnosti
20.00 prikaz običaja „prosidba“
20.20 proglašenje pobjednika u tradicionalnoj sportskoj disciplini
20.25 nastup pjevačkih i muzičkih grupa
21.00 Festival izvorne pjesme i tradicionalnih instrumenata


02. JUL, TVRĐAVA KASTEL - BANJA LUKA
09.00 Stručni seminar na temu „Tradicionalne pjesme i igre sa područja Kozare, Janja, novskog Podgrmeča i Vranjskog polja i njihove scenske primjene“ (Kasarna Kozara)
21.00 Kozara etno Fusion

*Orkestar RKUD Proleter
*Shazalakazoo

 


03. JUL, TVRĐAVA KASTEL - BANJA LUKA
09.30 prijem predstavnika učesnika festivala kod Gradonačelnika
11.00 defile učesnika manifestacije (Narodno pozorište RS – Trg Krajine)
18.00 izložbeno-prodajna postavka (etno tržnica)
18.45 defile učesnika manifestacije (Narodno pozorište RS – tvrđava Kastel)
20.00 prikaz tradicionalnog običaja „prosidba“
20.15 nastupi izvornih plesnih, muzičkih i pjevačkih grupa

 

Učesnici festivala “Kozara etno 2017”:

KUD "Piskavica”, Banja Luka (BiH)
SKD “Novo mesto”, Novo Mesto (Slovenija)
Folklorna plesna i muzička grupa “Belaya Rus”, Minsk (Bjelorusija)
SKC “Vuk Stefanović Karadžić”, Bačka Topola (Srbija)
Društvo za razvijanje prostovljnega dela, Novo Mesto (Slovenija)
Folklorni plesni ansambl "Trakijska kitka", Sliven (Bugarska)
Ansambl Univerziteta za fizičku kulturu "Poznanj", Poznanj (Poljska)
Radničko kulturno-umjetničko društvo "Proleter", Sarajevo (BiH)
ANIP "Veselin Masleša", Banja Luka (BiH)
KUD "Una", Novi Grad (BiH)
Eritrejsko - etiopska mirovna grupa, Minhen (Njemačka)

 

Ženske pjevačke grupe:

  • Drugarice iz mladosti, Verići/Bistrica
  • KUD „Piskavica“, Piskavica
  • Una, Kostajnica
  • KUD „Kozara“ Prijedor
  • Dječija grupa KUD “Piskavica“ (van konkurencije)

 

Muške pjevačke grupe:

  • Potkozarje, Prijedor
  • KUD „Una“, Novi Grad
  • Timar, Radosavska
  • KUD „Piskavica“, Piskavica
  • Sinovi Turjaka, Turjak
  • KUD „Kozara“, Prijedor
  • Novo Potkozarje, Dragotinja (van konkurencije)

 

Svirači na tradicionalnim muzičkim instrumentima:

  • Gojko Ajdarić, Radosavska
  • Milovan Ćulum, Bistrica
  • Slobodan Brdar, Dragotinja
  • Milomir Zrnić, Piskavica
  • Radovan Jorgić, Piskavica
  • Darko Drča, Brezici
  • Borislav Damjanić, Novi Grad
  • Dragoljub Savanović, Stričići
Ostalo iz ove kategorije: « Program festivala 2016